Українка золотими літерами вписала своє ім'я в історію жіночого тенісу

© Getty Images. Еліна Світоліна

Перша ракетка України Еліна Світоліна виграла фінальний поєдинок на Підсумковому турнірі WTA в Сінгапурі і здобула головну перемогу в історії українського тенісу. У головному матчі турніру українка в трьохсетовому трилері переграла американку Слоан Стівенс, програвши першу партію.

Сінгапур. фінал

Еліна Світоліна (Україна) - Слоан Стівенс (США) - 3: 6, 6: 2, 6: 2

Еліна спочатку матчу була досить обережною, за що була швидко покарана. Кілька абсолютно нетипових для українки невимушених помилок призвели до того, що Стівенс повела з брейком і до кінця сету вже не відпустила. Еліна прийняла поразку у стартовій партії, але потихеньку почала ганяти американку з кутка в куток, результат зайвої бігової роботи Слоан з`явилася в найпотрібніший для нас момент. Хоча і в першій партії були шанси зачепиться, але Стівенс дуже класно відігравала на брейкпоінт, а Еліна навпаки намагалася перестрахуватися.

У другій партії пішло веселіше. Судячи з усього план на гру був приблизно таким, як ми описували в прогнозі. Світоліна почала більше атакувати, тиснути американку і змушувати її швидше приймати рішення. Природно, це переросло в невимушені помилки, хоча і чисто виграних м'ячів було більш ніж достатньо. З четвертого по шостий гейми дівчата зробили 3 брейка, але в плюсі ​​залишилася українка. До кінця другої партії залишалося виграти ще два гейми, що Еліна і зробила. Слоан важко дихала і по всій видимості вже змирилася з віддачею сету, щоб нав'язати хоч якусь боротьбу в фінальній партії. У восьмому геймі Еліна спочатку не зуміла реалізувати сетбол, потім відіграла геймбол американки, але все ж домоглася свого.

У третьому сеті замах на перемогу був з самого початку - 3: 0 і це шість виграних геймів поспіль. Фантастика! Далі вже почалася гра нервів, у Слоан відкрилося друге дихання і вона зробила зворотний брейк. На щастя, на своїй подачі Стівенс діяла вже не так добре і до кінця поєдинку Еліна не дала приводу засумніватися в своїй абсолютно заслуженій перемозі.

П'ять матчів в Сінгапурі - п'ять перемог над найкращими тенісистками світу! Хіба міг хтось навіть мріяти про таке тиждень тому?

Нагадаю, раніше головними досягненнями українського тенісу були фінал Ролан Гаррос і півфінал Підсумкового турніру ATP Андрія Медведєва.

Світоліна закінчить рік у статусі четвертої ракетки світу і це також рекорд. У минулому році вона завершила сезон шостий, як і Медведєв в 1993-му.

У протистоянні з Стівенс тепер рівність 2: 2. Також в Сінгапурі Еліна виграла чотири поєдинки у суперниць, у яких програвала останні очні матчі.