Організатори фінального турніру ЧС-2022 вирішили використовувати перевірений століттями успішний досвід єгипетських фараонів: побудувати піраміди (тобто стадіони та інші об'єкти) за рахунок рабської праці - повідомляє L'Equipe з посиланням на Amnesty International.

Згідно з опитуванням працівників з Індії, Непалу і Філіппін, найнятих підрядниками об'єктів, що зводяться, їм заборгували приблизно по 1700 євро, що становить заробітної плати за 10 місяців. Навіть якщо "раби" не зважаться на страйки, авторитетна міжнародна правозахисна організація має намір серйозно ускладнити життя організаторам турніру, якщо вони не погасять заборгованості.

Рішення надати Катару право провести мундіаль було спочатку скандальним, оскільки арабських шейхів підозрювали в підкупі тих, хто голосував за їх проект. Це побічно підтвердив і екс-президент ФІФА Зепп Блаттер, який заявив, що ніхто навіть толком не читав цей проект. Навіть якщо сотні мільярдів нафтодоларів (або навіть більше) все-таки дозволять провести турнір, то він в будь-якому випадку стане унікальним, оскільки вперше в історії мундіаль пройде взимку.