Колумбійський футболіст Андрес Ескобар був убитий у 1994 році. Це сталось через кілька днів після того, як збірна Колумбії програла збірній США і залишила світову першість.

Автогол - це завжди нещастя для будь-якого гравця, але в 1994-му це призвело до трагедії: такий гол коштував Ескобару життя.

Це сталось на стадіоні Роуз Боул у Лос-Анжджелесі. Перший гол на 35-ій хвилині забив у свої ворота Ескобар. Згодом ще забивали Стюарт і Валенсія, але фінальний свисток Фабіо Бальдаса зафіксував перемогу США з рахунком 2:1. І це практично перекреслювало шанси колумбіців на вихід у плей-офф. Останній матч у групі проти швейцарців, який вони виграли, не допоміг їм пройти далі.

Ескобару було 27, коли його вбили на парковці біля ресторану в колумбійському Медельїні. Оскільки вбивця був пов’язаний зі світом азартних ігор та торгівлею наркотиками, то однією з причин вбивства вважається програна ставка впливового наркоторговця.

До того ж атмосфера в колумбійській збірній була досить напруженою, адже декілька гравців отримували смертельні погрози. Мабуть, ці погрози були через ставки.

Вбивство Ескобара шокувало свю країну. Ескобар був шанованим і обожнюваним футболістом. Два роки тому Колумбія і США знову зустрілись на Копа Америка. Вони вшанували пам’ять загиблого.

В січні цього року колумбійською поліцією було арештовано наркоторговця Хуана Сантьяго Галлона Енао, який був причетний до вбивства. Минуло майже 24 роки....


Автор статті: @origi

Посилання на оригінал: https://scorum.com/en-us/football/@origi/the-own-goal-that-cost-a-life

Переклад: @barbadosso


Ага, переклад пафосно закінчив у дусі оригінальної статті (яка теж є перекладом), яка хоче підсунути нам думку, що вбивцю знайшли аж через майже 24 роки.

Я вже майже натиснув "опублікувати", але щось мене бентежило: щось не так було у статті. Зважаючи на той факт, що я бачив цей гол онлайн і згодом чув в новинах про цю трагедію. Тому я занурився у Вікіпедію.

А все було так:

Після закінчення ЧС-94 Андрес чомусь повернувся на Батьківщину, хоча планував відвідати родичів у Лас-Вегасі. Спочатку він зустрівся с друзями в одному з барів Медельїна, потім вони ще "заправились" у магазині й рушили до нічного клубу Ель-Індіо.

120-тисячна поховальна хода

Десь о 3:00 2 липня, коли друзі вже розійшлись, Ескобар опинився на самоті у своїй автівці на парковці біля Ель-Індіо. Несподівано з’явилась трійка чолов’яг, з якими у Андреса зав’язалась суперечка. За декілька хвилин у двох незнайомців у руках була вже зброя. В Ескобара влучило 6 куль. За чутками, кожний постріл супроводжувався вигуком "Гол". Саме шість разів коментатор прокричав це слово під час трансляції. Ескобар помер у лікарні через 45 хвилин після пострілів.

Вбивцю Умберто Кастро Муньйоса було затримано за 24 години. Колумбійський наркокартель використовував Муньйоса у якості охоронця, а також він був водієм Хуана Сантьяго Галлона Енао, якого власне і затримали 24 років по тому. За чутками Галлон програв велику суму, поставивши на гру США - Колумбія.

У 1995-му році Муньйоса за вбивство Ескобара було засуджено на 43 роки. Пізніше строк скоротили до 26 років, але він вийшов на волю через 11 років.

Тому загадуваного Галлона можна вважати замовником, хоча ця історія з програною ставкою досить сумнівна. Можливий й такий варіант, що це була просто п’яна суперечка, а Муньйос був таким собі мамаєво-кокоріним зі зброєю, бо працював на наркокартель.