Початок сезону у найсильнішій баскетбольній лізі світу видався на славу – команди демонструють високу результативність, а гравці – високу індивідуальну майстерність. Приємно, що в цьому товаристві не виглядають статистами й українські представники – Святослав Михайлюк у «Лос-Анджелес Лейкерс» і Олексій Лень у «Атланті Гокс».

Святослав Михайлюк тільки звикає до НБА

Михайлюк у найсильнішій лізі світу дебютував лише в третьому матчі команди з початку поточного сезону в поєдинку проти «Сан-Антоніо». Український спортсмен провів на майданчику 17 хвилин і за відведений час зробив 2 підбори та 3 результативних передачі. Незважаючи на те, що показник корисності Святослава склав «+12», його команда програла в овертаймі з рахунком 142:143.

У наступному матчі проти «Фінікса» українцеві і його партнерам повелося значно краще – «Лейкерс» перемогли із рахунком 131:113, а в активі Михайлюка перші набрані очки (їх, правда, лише 4). Ще за 22 хвилини відведеного йому часу Святослав здійснив 2 перехоплення.

Станіслав Медведенко, екс-гравець найсильнішої ліги світу, переконаний, що у найближчих поєдинках в Святослава ще буде шанс довести тренерському штабу свою майстерність і отримати більше ігрового часу. А наразі нема нічого дивного в тому, що новачок на паркеті проводить так мало часу.

А Олексій Лень там, як риба у воді

Олексій Лень у НБА давно не новачок. Перед переходом до «Атланти» українець п’ять сезонів відіграв за «Фінікс». У новій команді наш спортсмен одразу став проявляти свою майстерність. Щоправда, перший млинець у виконанні його команди видався глевким – «Атланта» програла «Нью-Йорку» із рахунком 107:126. Лень провів на майданчику 21 хвилину і за відведений йому час набрав 7 очок, віддав 2 передачі, зробив 1 блок-шот та 4 підбирання і 3 рази втратив м’яч.

Значно кращим для українця видався поєдинок проти «Клівленда». «Атланта» перемогла суперника із рахунком 133:111, а Олексій за 32 хвилини ігрового часу набрав 16 очок, здійснив 11 підборів, поставив 4 блок-шоти та віддав 4 результативних передачі. Вдалий матч Леню зіпсувало хіба що неприємне пошкодження лівого ліктя.

Тим не менше, українець вийшов на наступний поєдинок проти «Далласа» і допоміг своїй команді здобути перемогу з рахунком 111:104. Провівши на паркеті 28 хвилин, Лень набрав 8 очок, здійснив 8 підбирань, поставив 3 блок-шоти і 3 рази асистував партнерам.

Команда Олексія, маючи в своєму активі 2 перемоги і 2 поразки, наразі очолює Південно-Східний дивізіон. Щоправда, аналогічні показники у ньому мають ще дві команди – «Маямі» та «Орландо».

У «Лейкерс» наразі справи дещо гірші – з однією перемогою та трьома поразками «озерні» поки що лише четверті у Тихоокеанському дивізіоні.